با وجود افراط گرایی در منطقه، ایران در امنیت به سر می برد

با وجود افراط گرایی در منطقه، ایران در امنیت به سر می برد

وزیر امور خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می برد،  با وزرای خارجه سوریه و کویت دیدار کرد.

ظریف در دیدار با وزیر خارجه سوریه و کویت به بررسی مسال منطقه ای و دو جانبه پرداخت.

ظریف در حاشیه مجمع جهانی سازمان ملل با این دو وزیر امور خارجه ملاقات دو جانبه داشت.

همچنین وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا گفت هر جا که ما باشیم چه در ایران و چه در امریکا قلبمان برای ایران می تپد.

%d8%b8%d8%b1%db%8c%d9%81

ظریف گفت به تصویر واقعی و غرور افرینی که در مباحث علمی از ایران می بینم افتخار می کنم.

وی با یادآوری امنیت در جمهوری اسلامی ایران گفت در حالیکه دنیا نگران منطقه ما و آشوب و افراط و تندروی هایی است که بر جهان تاثیر خواهد گذاشت اما ما در امنیت هستیم.
ظریف گفت رفتار برخی از کشورهای منطقه مثل سعودی ها چنین است که به آب و آتش می زند تا حمایت امریکا را از دست ندهد و مدام با امریکایی ها لابی می کنند چون تمام مشروعیت و حیات خود را وابسته به چتر حمایت امریکا می دانند.
ظریف گفت اما مردم ما با این همه فشار و تهدید هرگز سر خم نکردند و دلیل آن این است که “مردم ایران ” امنیت ما هستند و امنیت ما درون زا است.
وزیر امور خارجه کشورمان گفت امثال سعودی ها به خارجی ها. نیاز دارند تا امنیت شان تأمین شود و نه مردم خودشان و این تفاوت ما با آنهاست.
ظریف گفت خارجی ها می دانند اگر به آنها وابسته شویم ما را به کرنش وا می دارند اما اگر حضور مردم در صحنه رای و علم و اقتصاد باشد هیچ تحریمی کارساز نیست.

ظریف گفت تحریم معیشت مردم را به مخاطره می اندازد اما نمی تواند مردم ایران را از آرمان ها و باور های خود جدا کند.
ظریف افزود همان تحریم ها باعث شده با وجود بالا و پایین شدن قیمت نفت باز هم به رشد اقتصادی مثبت رسیدیم و این امر با وجود این است که اثار کامل برجام را بخاطر اعتیاد امریکایی ها به تحریم ندیده ایم .
وزیر امور خارجه گفت باید خود باوری و امید به آینده بهتر را قوی و تلاش کنیم با وجود اینکه شاید عقاید مختلفی داشته باشیم برای ایران قدم برداریم.
وی افزود :ایران امروز در چشم مردم منطقه و دنیا یک کوه است و کسی نباید مدام ضعف ها وایرادها را به دیگران نشان دهد.
ظریف گفت این به این معنی نیست که ضعف ها را نبینیم و فراموش می کنیم ولی باید واقع نگر باشیم با این همه سلاحی که کشورهای منطقه می خرند چرا امنیتی مثل ما ندارند؟چون دموکراسی ندارند و مردم با آنها نیستند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!